🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Паливні та геотермальні ресурси (конспект)

Основними паливними ресурсами у світі є нафта, природний газ, кам'яне і буре вугілля. Загальна площа вугільних басейнів і родовищ досягає 15% суші. В основному вони сконцентровані в північній півкулі (назви 10 найбільших басейнів кам'яного і бурого вугілля підписані на карті).

Нафта та газ добувають в 80-ти країнах світу. Але саме в країнах Близького і Середнього Сходу зосереджено більше половини світових розвіданих запасів нафти і третина світових запасів газу. Значні запаси нафти розвідані також у Південній Америці, Південно-Східної Азії, Північній Африці. Серед країн найбільші запаси газу має Росія, нафти - Саудівська Аравія.

Паливні ресурси, як і інші мінеральні ресурси, є вичерпаними і не поновлюються. При існуючих темпах використання їх запаси швидко вичерпаються, тому виникає необхідність у пошуку і використання інших, нетрадиційних видів енергоресурсів. Зараз в світі вже використовуються енергія вітру, енергія припливів і відливів, сонячна і геотермальна енергія. На карті представлена інформація і про геотермальних ресурсах Землі, розвіданих у 50-ти країнах світу. Найбільш значні вони в районах з підвищеною сейсмічною і вулканічною активністю, в так званих геотермальних поясах. Геотермальні джерела, що містять сухий пар, використовують для спорудження геотермальних електростанцій. Перші ГеоТЕС були побудовані в Італії. Зараз вони діють у США, Мексиці, Японії, Росії, Канаді, Швейцарії, Нової Зеландії. В американському штаті Каліфорнія працює найпотужніша в світі ГеоТЕС Geysers. Значно ширше використовується тепло земних надр для теплопостачання. Так, столиця Ісландії Рейк'явік, починаючи з 1930 р. використовує геотермальну енергію в системах опалення.