🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Вугільна і урановидобувних промисловість (конспект)

Вугільна промисловість включає видобуток і збагачення кам'яного вугілля. Буре вугілля використовується як паливо і як сировину для хімічної промисловості в країнах-виробниках, а більш якісний кам'яне вугілля експортується. Собівартість вугілля залежить головним чином від способу його видобутку. Так, видобутий відкритим (кар'єрним) способом і завезений до Західної Європи південноафриканський вугілля значно дешевше, ніж видобутий в шахті місцеве вугілля.

Майже третину світового видобутку вугілля припадає на Китай, потім ідуть США, Росія, Індія, Австралія. Головними експортерами вугілля є Австралія, Південна Африка, Росія, Польща. Транспортується вугілля переважно морським і залізничним транспортом.

уранодобувної промисловості є галуззю, добувної та збагачує уранову руду, використовувану в атомній енергетиці, медицині, наукових дослідженнях, а також в якості сировини для створення ядерної зброї. Більшість світових запасів уранових руд зосереджені в США, Намібії, Австралії, Росії. Відповідно, ці країни займають провідні позиції у світі з видобутку і виробництва уранових концентратів (очищений від домішок корисний мінерал). Серйозною проблемою є зберігання та утилізація відпрацьованого ядерного палива. Лише деякі країни (США, Росія) мають відповідні можливості щодо утилізації і за плату надають послуги іншим державам.