🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Хімічна промисловість (конспект)

Хімічна промисловість, як одна з галузей авангардної трійки, динамічно розвивається. ХХ століття називають століттям хімізації - настільки широким стало застосування хімічних матеріалів і технологій в усіх сферах господарства і побуту. Це і виробництво дешевих і різноманітних штучних матеріалів (пластмаси, фотополімери, хімічні волокна, каучук, органічне скло, фотоплівка), та продукції основної хімії (мінеральні добрива, кислоти, сода, миючі засоби). Розвиток хімічної промисловості відкриває можливості створення нових технологій утилізації відходів багатьох галузей господарства.

Сировинна база галузі широка і різноманітна. Крім мінерального хімічної сировини область використовує всі види паливних ресурсів (особливо нафту і газ), деревину, воду, атмосферне повітря, а також промислові відходи. Хімічна промисловість найкраще представлена в розвинених країнах світу, де сформувалися головні райони галузі з широкою номенклатурою продукції. Європейський регіон виробляє до 40% продукції галузі. Провідними країнами є Німеччина (концерн BASF - найбільший виробник хімічної продукції в світі), Франція, Великобританія, Італія, спеціалізуються на випуску нових наукоємних видів продукції. Другим регіоном є Північна Америка, майже не поступається за значенням Європі. США є світовим лідером виробництва полімерних матеріалів і каустичної соди. Третім регіоном є Східна та Південно-Східна Азія, потужним центром якого вважається Японія. Потужна японська нафтохімія працює на привізній нафті. Швидкими темпами розвивається хімічна промисловість у Китаї (спеціалізується на виробництві мінеральних добрив та нафтохімії). Четвертий регіон сформувався в Східній Європі на базі багатих сировинних і енергетичних ресурсів. Високим рівнем розвитку хімічної промисловості відрізняється також Австралія.

Серед країн, що розвиваються хімічна промисловість зростає, перш за все там, де є значні запаси нафти і природного газу (Венесуела, Індонезія, район Перської затоки). В інших країнах добувають деякі види гірничо-хімічної сировини.