🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Калорійність харчування. Охорона здоров'я (конспект)

Дана карта може бути використана при характеристиці таких глобальних проблем, як продовольча, проблема здоров'я людей, проблема подолання відсталості країн, що розвиваються.

Медичної (фізіологічною) нормою калорійності їжі, споживаної людиною за добу, є 2 300-2 600 кілокалорій і 70-100 грамів білка. Якщо людина не отримує мінімальної кількості калорій, то він відчуває постійний голод і подальше фізичне і психічне виснаження. У світі, за даними ВООЗ, 1,2 млрд людей голодує. Ще близько 2 млрд людей страждають від прихованого голоду, отримуючи неповноцінне харчування, у якому відсутні достатня кількість білків тваринного походження (м'ясо, молоко), необхідні вітаміни та мікроелементи. Цей феномен особливо характерний для країн, де в раціоні харчування жителів переважає одна продовольча культура (наприклад, рис, кукурудза або картопля). По карті видно, що проблеми з харчуванням мають громадяни країн, що розвиваються. У розвинених країнах добове споживання їжі складає, в середньому, 3 300 ккал і існує надлишок продуктів харчування. Населення ж країн з низьким рівнем економічного розвитку не має возможности задовольнити потребу у повноцінному харчуванні. Маючи втричі більшу кількість населення, ці держави володіють у шість разів меншим сумарним ВНП, ніж високорозвинені країни. Через хвороби, голодування і недостатнього харчування, дефіцит якісної питної води спостерігається низька тривалість життя та висока смертність населення. Витрати на охорону здоров'я в країнах, що розвиваються мінімальні, за винятком НІС і країн - експортерів нафти.

Одним із шляхів вирішення продовольчої проблеми і подолання голоду може бути Зелена революція, яка почалася в деяких країнах ще у 60-ті роки ХХ ст. Вона передбачає комплекс заходів щодо впровадження високоврожайних сортів зернових, селекцію, зрошення земель, хімізацію і механізацію сільськогосподарського виробництва. Дієвість Зеленої революції була доведена в країнах Азії (Індія, Таїланд, Індонезія, Китай), а також Мексика. Ці перенаселені країни за останні десятиліття досягли вражаючих успіхів у забезпеченні населення продовольством.