🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Великобританія, Франція, Італія, Бельгія, Швейцарія, Нідерланди, Люксембург (конспект)

На цій карті показані країни Західної Європи. З них: Великобританія, Франція, Італія є членами Великої вісімки, країни Бенілюксу (Бельгія, Нідерланди, Люксембург) і Швейцарія відносяться до малих промислово розвиненим країнам Європи. Малі країни Європи традиційно виділяються в Західній Європі. Крім зазначених, до цієї групи входять Швеція, Норвегія, Данія, Фінляндія, Ісландія, Австрія.

Країни, представлені на карті, знаходяться в межах центральної осі розвитку Європи, що свідчить про їх високу економічному рівні.

Провідні позиції в економіці регіону і всього світу займають Франція, Великобританія і Італія, що формують разом з Німеччиною (представлена на іншій карті) економічне ядро Європи. Економіку цих країн вважають постіндустріальної, в якій сфера послуг домінує над сферою виробництва, зростає роль інтелектуальних галузей, здійснюється планування і контроль у галузі стратегії і тактики суспільного розвитку.

Промисловість малих країн Європи характеризується високим рівнем спеціалізації, випуском високоякісної продукції, зовнішньоторговельної орієнтацією. Високоспеціалізовані монополії цих країн перетворилися на транснаціональні корпорації (ТНК), які займають провідні позиції в багатьох сферах, саме такими є всесвітньо відомі Univeliver і Philips (Нідерланди), Nestle (Швейцарія), Royal-Ditch-Shell, (Великобританія - Нідерланди) Volvo, Saab , Scania (Швеція), Nokia (Фінляндія).

Сільське господарство країн розвивається інтенсивним шляхом, має високу продуктивність, товарність і широкий асортимент продукції. У галузевій структурі сільського господарства тваринництво переважає над рослинництвом. У спеціалізації сільського господарства цих країн представлені всі три європейські типу сільського господарства.

Північноєвропейський тип характеризується переважанням інтенсивного молочного тваринництва, а в рослинництві - кормових культур, жита, ячменю (сірі хліба). Цей тип характерний для сільського господарства Великобританії.

Середньоєвропейський тип виділяється переважанням тваринництва молочного та молочно-м'ясного напряму, а також свинарства і птахівництва. У рослинництві - пшениця, кукурудза, цукрові буряки, льон.

південноєвропейських тип характеризує переважання рослинництва (вирощування цитрусових, маслин, винограду, фруктів). Узбережжя Середземного моря називають садом Європи (південь Франції, Італія).

Важливу роль у розвитку сільського господарства відіграє аграрна політика ЄС. Вона передбачає єдині підходи у сфері ціноутворення, оподаткування, екологічного і санітарного контролю.

Транспортна мережа цих країн характеризується високою густотою доріг і якістю покриття. Значний обсяг міжнародних і транзитних перевезень приносить великі прибутки. Транспортна система країн постійно вдосконалюється. Дуже прибутковим в цих країнах є міжнародний туризм. Найбільше туристів приймають Франція, Італія, Швейцарія.

З введенням в дію Шенгенської угоди потік туристів значно збільшився. З березня 1995 р. згідно Шенгенської угоди створено єдиний простір для більшості країн ЄС, в межах якого діє спрощений режим перетину кордонів, за яким віза, отримана для в'їзду в будь-яку країну-учасницю Шенгенської угоди, дає право на вільне пересування по території всіх країн- учасниць Угоди.