🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Канада, Сполучені Штати Америки (конспект)

На карті представлені країни регіону Північна Америка (Англо-Америка). До цього регіону належать крім США, Канади, ще три залежні території: Гренландія (Данія), Бермудські Острови (Великобританія), острова Сен-П'єр і Мікелон (Франція). Окремо показані Гаваї (50-й штат США), що знаходяться в Тихому океані в 4 000 км від західного узбережжя США.

Англо-Америка один з головних економічних і політичних центрів світу. Провідну роль у ньому відіграє найпотужніша країна світу США і одне з провідних індустріальних держав - Канада. Обидві країни входять у Велику вісімку. Їхні економіки тісно інтегровані між собою.

США - високорозвинена постіндустріальна країна. Майже 70% працюючих зайняті в невиробничій сфері. На США припадає чверть світового промислового виробництва. Особливе значення мають новітні наукоємні виробництва: точне і транспортне машинобудування, хімічна промисловість, кольорова металургія, електроенергетика. Традиційно важливу роль продовжують грати текстильна і харчова промисловість.

Сільське господарство США - високоінтенсивне та багатогалузеве. Воно задовольняє внутрішні потреби країни в продовольстві та сировину і забезпечує значну частину експортних надходжень. Основною ланкою сільського господарства є ферми, для яких характерний високий рівень технічного і наукового забезпечення та, як результат, висока продуктивність праці.

По території країни простежується чітка зональна спеціалізація сільського господарства. Тут виділяють наступні сільськогосподарські пояси:

? пшеничний - від Канади до Техасу;

? кукурудзяний - Центральні рівнини;

? бавовниковий - долина ріки Міссісіпі;

? молочний - штати Приозер'я;

? пояс пасовищного м'ясного скотарства - гірські штати Заходу;

Найбільшим районом овочівництва та садівництва є Каліфорнія, яка дає половину світового збору лимонів і третина апельсинів. На Центральних рівнинах вирощують сою і соняшник, у Флориді і на Гаваях - цукровий очерет, на приатлантической узбережжі - тютюн, арахіс, бавовник.

У територіальній структурі господарства США простежуються певні відмінності. Північна частина країни (промислова Північ) виробляє більше половини різноманітної промислової і сільськогосподарської продукції. Найбільші центри - Чикаго, Детройт, Нью-Йорк, Філадельфія. Тут сконцентрована майже половина населення країни (мегалополіси Приатлантические Босваш - 50 млн осіб і Приозерний Чіпітс - 35 млн чоловік).

Південь спеціалізується на добувній, хімічній і текстильній промисловості, а також на окремих галузях сільського господарства. На узбережжі Мексиканської затоки сформувався найбільший у світі нафтогазовий комплекс (штати Техас, Луїзіана, Оклахома).

Західна частина є районом більш пізнього освоєння, але за темпами розвитку випереджає інші. Тут переважають добувна промисловість, лісове господарство, вівчарство і туризм. Лос-Анджелес називають авіа-ракетокосміческой столицею, також тут знаходиться центр кіноіндустрії Hollywood. Лас-Вегас - центр грального бізнесу і розваг. Від Сан-Франциско до Сан-Дієго простягнувся Каліфорнійський мегалополіс Сан-Сан, з населенням 25 млн чоловік.

Сучасної американській економіці властива висока концентрація виробництва і капіталу. Найбільші американські компанії, за своїм характером, є транснаціональними (General Motors, General Electric, Boeing, ІВМ, Microsoft та інші). Держава сприяє розвитку новітніх наукоємних галузей промисловості, фінансує перспективні наукові дослідження, особливо у військово-промисловому комплексі та суміжних областях.

Канада займає північну частину материка. За площею ця країна поступається лише Росії. Канада входить до Британської Співдружності Націй і формально главою держави тут є англійська королева, яка призначає генерал-губернатора з рекомендації прем'єр-міністра держави. Канада - федеративна країна, в якій обов'язки глави держави виконує прем'єр-міністр.

За багатством природно-ресурсного потенціалу Канада займає одне з провідних місць у світі.

Канада є країною переселенського капіталізму, її розвиток відбувався при збереженні політичної залежності від метрополії, під впливом європейського, а пізніше американського капіталу. Важливою рисою сучасної економіки, пов'язаної з колоніальним минулим країни, залишається експортно-сировинна спрямованість економіки і залежність від іноземного капіталу. Понад 50% національної економіки контролюється іноземним капіталом, близько 3 / 4 якого є американським. Сировинні галузі експортують від 25% до 60% своєї продукції. На світовий ринок Канада вивозить мінеральні, лісові ресурси та деякі види сільськогосподарської продукції. Майже 3 / 4 канадського експорту припадають на США.

Розміщення господарства характеризує висока територіальна концентрація на півдні країни, в меншій мірі - в центральних провінціях Онтаріо і Квебек. Тут зосереджені всі галузі обробної промисловості та райони видобутку мінеральної сировини. Найбільші промислові центри - Монреаль, Торонто. Північні території знаходяться в стадії освоєння. У районах з екстремальними умовами життя ведеться видобуток деяких видів корисних копалин і поширені традиційні заняття місцевого населення (морської звіробійний промисел, рибальство, полювання на оленів та хутрових звірів). Степові провінції (Саскачеван, Манітоба, Альберта) є головними сільськогосподарськими районами. Вони спеціалізуються на зерновому господарстві, м'ясному скотарстві, вівчарстві. Канада також вирощує цукровий буряк, експортує пшеницю і ячмінь.

У 1999 р. ООН визнала Канаду найпривабливішою для життя людей країною. Ця оцінка пов'язана, перш за все, з рівнем соціальних гарантій, системою страхування, різноманітних пільг, умов побуту і відпочинку тощо Досягнення Канади у цій області визнані у всьому світі.