🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Геоекологічна ситуація (конспект)

Територію України відносять до числа екологічно неблагополучних регіонів світу. Карта Геоекологічна ситуація відображає екологічні проблеми країни. Людська діяльність суттєво вплинула на всі природні компоненти території України. Найбільшого впливу господарської діяльності зазнало атмосферене повітря – воно найбільш забруднене в промислових центрах країни. Головним джерелом забруднення є автомобільний транспорт, тому у великих містах кількість отруйних речовин у повітрі перевищує гранично допустимі концентрації в кілька разів. У Кривому Розі, Маріуполі, Дніпродзержинську, Дніпропетровську основним забруднювачем атмосфери є промисловість. Головними забруднювачами повітря є оксиди сірки та азоту (які при з'єднанні з парами води спричинюють кислотні дощі), а також чадний газ, важкі метали.

Значних змін зазнали внутрішні води. Дніпро зарегульовано каскадом водосховищ, його течія уповільнилася, що призвело до зміни умов існування живих організмів. Річки України, як і ґрунти, дуже забруднені мінеральними добривами та отрутохімікатами. У результаті непродуманої меліорації відбувається вітрова та водна ерозія ґрунтів.

Великої шкоди природному середовищу завдала катастрофа, що сталася 26 квітня 1986 р. на Чорнобильській атомній електростанції. Унаслідок радіоактивного забруднення великих площ для певних територій України виникла загроза довгострокового надходження радіонуклідів у ґрунти, поверхневі і ґрунтові води, тривалого опромінювання місцевого населення.

Докорінні зміни всіх компонентів природи в Україні загострили вкрай такі глобальні екологічні проблеми: забруднення навколишнього середовища, скорочення придатних для господарського використання земель, виснаження мінеральних ресурсів, енергетичну проблему.

Держава приділяє значну увагу організації природоохоронної справи. В Україні здійснюються заходи з охорони генофонду рослин і тварин, типових й унікальних ландшафтів, проводиться моніторинг навколишнього середовища.