🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Релігія (конспект)

Складна і трагічна історія нашої держави наклала свій відбиток на всі прояви суспільного життя: побут, ментальність населення, культуру. Повною мірою це стосується і життя релігійного. Релігійні переконання українців завжди були важливою складовою суспільного життя: ще з часів Володимира Великого Русь-Україна є носієм християнських європейських цінностей. У тяжкі часи, коли наша земля ставала об‘єктом агресій та войовничого атеїзму, віра в Бога ставала на заваді асиміляції та нищенню українського етносу.

Вплив сусідніх культур позначився на релігійних вподобаннях українців. Тривале домінування Польщі, Литви, Австро-Угорщини визначило найбільше поширення католицизму та греко-католицизму у західних регіонах держави. Наддніпрянська Україна – переважно православна, що є природним з огляду на те, що вона є колискою християнства грецького обряду на Русі. За останні десятиліття в багатьох районах країни пустили глибоке коріння протестантські віровчення, що віддзеркалює європейські впливи на ідеологію українців. Найбільше ж поширення ісламу у Криму визначене історією кримськотатарського народу.

Окрім зазначених конфесій релігійна карта України представлена й іншими релігіями, що поширені в місцях компактного проживання певних етносів (вірмени, євреї, караїми тощо).

За конституцією, Україна є світською державою, в якій влада не втручається у справи церкви та гарантує свободу віросповідання всім громадянам. До честі нашої держави, за роки незалежності у нас не було жодного значного конфлікту на релігійному ґрунті. Всі віруючі мають можливість задовольняти свої релігійні вподобання, а релігійні ієрархи є авторитетними і впливовими особами у суспільстві.