🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Фізична карта світу (конспект)

Вивчення географії неможливо без географічної карти, яка містить найбільш об'єктивну точну і лаконічну інформацію про територію, розміщенні природних, господарських чи соціальних об'єктів і явищ.

На такій карті повніше, ніж на інших картах Атласу, представлені географічні об'єкти (острови, півострови, затоки, протоки, моря тощо). "Фізична карта" дає уявлення про найбільші формах рельєфу суші і морського дна. На ній представлені орографічні назви (назви форм рельєфу): гір, рівнин, окремих вершин з їх абсолютною висотою над рівнем океану, а також назви форм рельєфу дна океану - жолобів, хребтів, улоговин і т.п.

Гідрографічна основа карти представлена річками, прісними і солоними озерами, водоспадами, що дозволяє оцінити господарське використання вод суші. Завдяки показаним течіям можна зробити висновки про відмінності в кліматі в межах кліматичних поясів. Також показані пустелі, заболочені території, солончаки, піски, діючі вулкани, підписані назви географічних областей (Льянос, Сельваc і т.п.).

Порівняння цієї карти з політичної допоможе узагальнити уявлення про ландшафти (рівнинних або гірських) переважаючих в окремо взятій країні, а порівняння з картою "Розміщення населення" дасть відповідь на питання, чому деякі території щільно заселені, а інші - не заселені.

Порівнюючи цю карту з картою "Мінеральні ресурси", можна простежити взаємозв'язок форм рельєфу з родовищами корисних копалин різного походження (осадового, магматичного і т.п.).

Ця карта використовується при складанні характеристик природних ресурсів, а також у регіональному огляді при оцінці природно-ресурсного потенціалу країни.