🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

План місцевості. Масштаб 1:10 000 Умовні позначення (конспект)

Умовні знаки, які використовуються для зображення географічних об'єктів на плані місцевості, можна розділити на 4 окремі групи: контурні, лінійні, значкові та пояснювальні.

Контурні умовні знаки передають дійсну форму та розміри об'єкта в масштабі плану, вони складаються з контура, виконаного кольором, або штриховкою (ліс, сад, город, болото, піски, озеро, широка річка, водосховище тощо).

Лінійні умовні знаки на плані використовують для зображення лінійних об'єктів (дороги, стежки, струмки, лінії електропередачі та зв'язку тощо). Довжину таких об'єктів та їх розміщення показано в масштабі, а ширина – як правило, є дещо збільшеною.

Значкові умовні знаки іноді ще називають позамасштабними, через те що вони застосовуються тоді, коли форма об'єкта, через свій малий розмір, не може бути відображена в масштабі. У таких випадках використовують значки, що мають нагадувати реальні об'єкти (вітряк, водяний млин, джерело, поодинокі хвойне та листяне дерево, силосна башта тощо).

Пояснювальні умовні знаки застосовують для передачі важливої додаткової інформації про об'єкти місцевості. Перш за все це назви населених пунктів, річок, озер, струмків, островів. Зустрічаються на планах і скорочені назви об'єктів (шк. – школа, ст. – станція, лісн. – будинок лісника та ін.), або просто заголовні літери (П. – піщане дно, Д. – дерев'яний міст, К. – криниця). До пояснювальних знаків також відносяться цифри, які характеризують різні об'єкти місцевості (висоту пагорбів, ширину та глибину річок, швидкість їх течії, характеристики мостів, висоту та товщину дерев у лісі тощо).