🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Транспорт і зв'язок (конспект)

Економічний розвиток Києва та розташування міста на перехресті всіх видів шляхів сполучення (залізничних, водних, повітряних, автомобільних) роблять столицю найбільшим транспортним центром України.

Через Київ проходять лінії всіх залізниць України, а саме місто є потужним залізничним вузлом. Розташування Києва на Дніпрі, що впадає в Чорне море, сприяє розвиткові тут водного транспорту, який значною мірою забезпечує не тільки внутрішні, а й міждержавні перевезення. Потужні київські аеропорти («Київ», «Бориспіль») додали місту значення повітряних воріт України. У місті знаходяться представництва провідних авіакомпаній світу.

Київ – велике місто, і тому потреби його в перевезеннях забезпечує складна мережа міського пасажирського транспорту. Перевезення здійснюються метрополітеном, автобусами, тролейбусами, трамваями, таксі та фунікулером. Лідерство з пасажирських перевезень належить метро, автобусам та маршрутним таксі. Трамваї в нашому місті працюють з 1892 р., та в останні роки цей вид транспорту витісняється іншими. До оригінальних видів транспорту належить фунікулер, який було споруджено у 1905 році. За допомогою фунікулеру здійснюється сполучення між Подолом та Верхнім містом.

Сьогодні на київських вулицях можна побачити велику кількість сучасної вітчизняної та імпортної техніки: автобуси ЛАЗ, МАЗ, Volvo, Scania, Богдан, тролейбуси Київський, ЮМЗ, МАЗ, трамваї Sкodа тощо. Збільшується автомобільний парк міста – сьогодні в столиці понад 500 тисяч зареєстрованих автомобілів. Постійно зростаюча інтенсивність руху та збільшення кількості транспортних засобів примушує міську владу здійснювати роботи з реконструкції доріг, транспортних розв‘язок, будувати нові мости, вокзали, шляхопроводи, підземні пішохідні переходи тощо.