🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

ЗОРЯНЕ НЕБО ПІВНІЧНОЇ ПІВКУЛІ. СОНЯЧНА СИСТЕМА (конспект)

ЗОРІ

Зорі — космічні тіла. Кожна зоря — це велетенська розпечена куля. Температура на їх поверхні різна. Від температури поверхні залежить колір зорі.

Зорі розташовані групами, які називаються сузір'ями. Ще в давнину люди дали назви сузір'ям за їх подібністю до різних предметів. Наприклад, є сузір'я Велика Ведмедиця, Мала Ведмедиця, Стрілець, Риби та інші.

Зорі здаються нам малесенькими тому, що знаходяться дуже далеко від Землі. Найближча до Землі зірка — Сонце. Відстань від Землі до Сонця 150 млн км. А до іншої найближчої зорі — у 270 тисяч разів далі.

Зорі різняться між собою розмірами. Сонце — зоря середньої величини. Його діаметр — 1 млн 392 тис. км. Інші зорі у мільярди разів більші за Сонце або значно менші від нього.


СОНЯЧНА СИСТЕМА

Температура на поверхні Сонця сягає 6 тис. градусів, а в глибині — до 15 млн градусів. За такої температури всі речовини, з яких складається Сонце, перебувають у розпеченому газоподібному стані. Тому Сонце постійно випромінює багато світла і тепла.

Сонячним світлом і теплом освітлюються й обігріваються планети, які рухаються навколо Сонця.

Планети не випромінюють світла і тепла. Це — холодні космічні тіла. їх освітлює й обігріває Сонце.

Планети здаються нам яскравими зорями. Це тому, що вони світяться відбитим сонячним світлом.

Шлях, по якому планета рухається навколо Сонця, називається орбітою.

У більшості планет є природні супутники — космічні тіла. Вони рухаються навколо планет по своїх орбітах. Земля має 1 супутник — Місяць, Марс — 2, у Юпітера — 16, а в Сатурна — 18 супутників.

Навколо Сонця рухаються також астероїди, комети й метеори.

Сонце і космічні тіла — планети, їх природні супутники, астероїди, комети, метеори, які рухаються навколо Сонця, — утворюють Сонячну систему.