🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Україна на карті Європи (конспект)

Україна – держава у Східній Європі; має вихід до Чорного й Азовського морів

Площа – 603,7 тис. км2

Населення – 46,373 млн жителів (на 1.01.2008 р.)

Державна мова – українська

50 національностей з чисельністю понад 1 тис. представників

Столиця – Київ (2,74 млн жителів)

Грошова одиниця – гривня

Валовий внутрішній продукт – 537 667 млн грн. (2006 р.)

Індекс розвитку людського потенціалу – 0,777 (70 місце серед країн світу)

Країна перехідної економіки; друга за своїм потенціалом серед країн СНД і Східної Європи

Член ООН, СОТ, ОБСЄ, СНД, ГУАМ та низки інших міжнародних організацій

Політична карта Європи дає змогу визначити сучасне геополітичне положення України як суверенної держави, що межує на заході з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, на південному заході – з Румунією і Молдовою, на півночі – з Білоруссю, на сході – з Росією.

Протяжність території

із заходу на схід – 1316 км

з півночі на південь – 893 км

кордонів – 6 500 км

Крайні точки:

на півночі        с. Грем'яч (Чернігівська обл.)                        52°22'40"пн.ш.

33°11'30"сх. д.

на півдні        мис Сарич (Автономна Республіка Крим)                44°23'05"пн. ш.

33°44'30"сх. д.

на заході        м. Чоп (Закарпатська обл.)                                48°26'00"пн. ш.

22°08'20"сх. д.

на сході        с. Червона Зірка (Луганська обл.)                        49°15'40"пн. ш.

40°13'30"сх. д.

Кордони України є стабільними з 1954 р.

При утворенні незалежної держави України на теренах колишньої УРСР стабільність кордонів закріплена спеціальною угодою, і за ст. 2 Конституції України (1996) "Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною".

24 серпня 1991 р. – День проголошення незалежності України.

Україна є конституційною республікою. Глава держави – Президент. Законодавчий орган – парламент. Його національна назва – Верховна Рада України. Вищий орган виконавчої влади – Кабінет Міністрів України.

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ (витяг)

Верховна Рада України від імені Українського народу – громадян України всіх національностей, виражаючи суверенну волю народу, спираючись на багатовікову історію українського державотворення і на основі здійсненого українською нацією, усім Українським народом права на самовизначення, дбаючи про забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя, піклуючись про зміцнення громадянської злагоди на землі України, прагнучи розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну, правову державу, усвідомлюючи відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями, керуючись Актом проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року, схваленим 1 грудня 1991 року всенародним голосуванням, приймає цю Конституцію - Основний Закон України".

Прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 року.

Президенти України

Кравчук Леонід Макарович

Перший Президент незалежної України (1991-1994 роки).

Становлення України як нової незалежної держави пов'язане з ім’ям першого Президента Леоніда Кравчука. У липні 1990 року його було обрано Головою Верховної Ради України. 24 серпня 1991 року український парламент прийняв Акт про державну незалежність України. Цей історичний документ народ України підтримав на референдумі 1 грудня того ж року. Одночасно з референдумом проводилися президентські вибори. Честь постати на чолі нової незалежної держави громадяни довірили Леоніду Кравчуку.

У 1994 р. демократичним шляхом Леонід Макарович передав владу Леоніду Кучмі.

Кучма Леонід Данилович

Обраний Президентом України в липні 1994 року та переобраний у листопаді 1999 року.

У жовтні 1994 року, невдовзі після обрання Президентом України, Леонід Кучма оприлюднив програму економічних реформ, яка визначила загальну логіку перетворень, механізми подолання кризи української економіки.

Після повторного обрання Президентом України Леонід Кучма запропонував стратегію економічного та соціального розвитку країни на 2000 - 2004 роки.

   Ющенко Віктор Андрійович

Обраний Президентом України в грудні 2004 року.

       

Обрання Президентом держави Віктора Ющенка ознаменувало закінчення пострадянського етапу розвитку України. Стратегічними завданнями України, окресленими новим Президентом, є побудова громадянського суспільства на засадах демократії, ринкової економіки та повноцінна інтеграція до євро-атлантичних (ЄС, НАТО) та світових інституцій. На весні 2008 року Україна стала членом Світової організації торгівлі, що дає нашій державі можливість більш глибоко інтегруватися у світове господарство та активніше завойовувати нові ринки для національної продукції.