🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Промисловість будівельних матеріалів (конспект)

Промисловість будівельних матеріалів – галузь, що охоплює видобуток сировини та виробництво матеріалів, деталей і конструкцій для всіх видів будівництва. Наявність великої кількості сировини (мергелю, вапняку, гранітів, різноманітних глин тощо) дає можливість підприємствам галузі не тільки задовольняти внутрішні потреби країни, а й експортувати значну кількість продукції.

Особливістю галузі є тяжіння до джерел сировини та районів споживання продукції.Одна із складових галузі – цементна промисловість – представлена заводами в Миколаєві (Львівська обл.), Кам‘янець-Подільському, Здолбунові, Дніпродзержинську.

Виробництва будівельних конструкцій тяжіють до районів мостового та шляхового будівництв (заводи – у Києві, Вінниці, Житомирі, Львові, Світловодську).

М‘які будівельні матеріали (руберойд, толь) випускають на підприємствах Києва, Одеси, Львова. Стінові матеріали (цегла, блоки) випускають фактично повсюдно.

Найбільші потужності виробництва будівельного скла знаходяться в Артемівську, Лисичанську, Костянтинівці, Львові, Запоріжжі, Одесі.

Загалом, підприємства галузі розміщені досить рівномірно, що добре видно з карти. А наявність багатої сировинної бази і розгалужена транспортна мережа обумовлюють гарні перспективи для розвитку промисловості будівельних матеріалів.