🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Крим з космосу (конспект)

Карта побудована на основі мозаїки багатоспектральних космічних знімків супутника Landsat 4TM і є ілюстрацією того, які широкі можливості відкривають у вивченні Землі сучасні науково-технічні досягнення.

Дана карта на перший погляд - просто красива листівка, насправді дуже інформативна. Досить висока роздільна здатність дає можливість навіть непідготовленому користувачеві, при бажанні, отримати багато цікавої інформації. Так невелика кількість хмар на півострові в момент зйомки досить характерно для Криму як найбільш сухого регіону країни. А розміщення переважаючого їх кількості на Південному березі і повна відсутність на заході добре кореспондується з кліматичними картами, ілюструючи дані регіони як відповідно найменш і найбільш сухі регіони Криму.

На карті добре читаються оброблювані площі сільськогосподарських угідь. А зміна колірної палітри від помаранчево-червоного на заході до зеленої на сході ілюструє, що період дозрівання сільськогосподарських культур йде в напрямку від спекотного заходу до більш прохолодному схід. Також на карті добре читаються зрошувані земельні угіддя.

Поливальні установки тут звертаються по колу навколо центру, створюючи таким чином зелені площі посівів круглої конфігурації. Відсутність оброблюваних сільськогосподарських угідь навколо Ярилгачськой бухти і

оз. Донузлав підтверджується картою "Рослинність", на якій в цих місцях - рослинність солончаків і напівпустельних степів.

При детальному розгляді матеріалу можна розрізнити найбільші канали, магістральні шляхи; добре читаються рельєф і елементи міської забудови населених пунктів (особливо на виразках).

Різна забарвлення водних акваторій ілюструє, як змінюється глибина водоймищ в напрямку від берега до центру (озера Узунларське, Тобечицьке та ін.)

Порівняння карти з будь-якої іншої аналогічного масштабу дає можливість переконатися в тому, наскільки вдало вибрано математичну проекцію й актуалізовано географічну основу карт Атласу. А значний обсяг інформації, отриманий з даного матеріалу, є доказом того, що сучасні технології можна ефективно використовувати при здійсненні моніторингу ситуації в багатьох сферах досліджень.