🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Технічні (цукристі, коренеплоди, тонізуючі, олійні та волокнисті) культури (конспект)

Технічні культури - це рослини, що є сировиною для подальшої переробки в різних галузях господарства. За своїм призначенням технічні культури поділяють на волокнисті, олійні, цукристі, тонізуючі, крохмалисті, каучуконосні, наркотичні та інші. Вирощування технічних культур трудомістка й витратна заняття (потребує внесення великої кількості добрив, зрошенні тощо). Тому вирощують їх, переважно в країнах, що розвиваються, або державах середнього рівня розвитку, де навіть при екстенсивному господарюванні, при наявності дешевих трудових ресурсів, вирощування технічних культур рентабельно.

Серед волокнистих культур (бавовник, льон, джут, кенаф) найбільш поширений бавовник. З нього виробляють багато видів тканин, вату, штучний фетр, з насіння - олію. Відходи використовують як корм для тварин. Бавовник - культура тропічного і субтропічного кліматичних поясів. Найбільшими виробниками та експортерами бавовнику є Китай, Індія, США, Пакистан, Узбекистан, Австралія, Бразилія, Туреччина, країни Африки.

Льон-довгунець холодостійка культура. Його вирощують у країнах Європи та Китаї. У США, Канаді, Аргентині, Індії вирощують, переважно, олійні сорти льону (льон-кудряш).

Найбільш поширеними олійними культурами є соя, соняшник, арахіс, рапс, олива, олійна пальма. Соя вирощується переважно в США, Китаї, Бразилії, Індонезії, арахіс - у Південній Азії, Західній Африці, Аргентині.

цукристими культурами є цукрова тростина (на нього припадає 60% світового виробництва цукру) і цукровий буряк (40%). Головні експортери тростинного цукру - Бразилія, Мексика, Куба Ямайка, Австралія.

Цукровий буряк вирощують у країнах з високою агрокультурою (правильні сівозміни, високий рівень хімізації та механізації виробництва) і розвиненим тваринництвом, що забезпечують високу врожайність та використання відходів переробки цукрових буряків. Головними виробниками бурякового цукру є Україну, Франція, Росія.

Тонізуючі культури (чайний кущ, кавове і какаового дерева) - це рослини тропіків і субтропіків. Найбільшими постачальниками чайного листа на світовий ринок є Індія, Китай, Шрі-Ланка; зерен кави - Бразилія, Колумбія; плодів какао - Кот-д'Івуар, Бразилія, Гана.

Картопля найбільш поширена бульбоплідні культура. Крім харчових якостей картоплю також є сировиною в крахмалопаточной і спиртової промисловості. До бульбоплідні належать також батат (солодка картопля), ямс, маніок, таро, що використовуються як продовольчі культури

Плантації культурної гевеї - сировини для виробництва натурального каучуку - переважають в Південній і Південно-Східної Азії (Малайзія, Індонезія, Таїланд).

Серед наркотичних культур найвідомішими є тютюн і опіумний мак, який використовується в медицині. На карті "Політична напруженість" показані головні райони вирощування опіумного сировини.