🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Шановні десятикласники та одинадцятикласники! (підручник)

Валентина Бойко
Ігор Смаль

 

 

 

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ГЕОГРАФІЯ СВІТУ

 

 

 

 

Шановні десятикласники та одинадцятикласники!

 

Ви вже чимало дізналися про географічні особливості Землі. Географія розкрила перед вами численні таємниці материків і океанів, вам вже відомо про природні дива та економічні звершення, якими пишається Україна. У 10 та 11 класі вивчається географія усього світу. А починається все з цікавості, коли виникають запитання, що стали вже класичними: «Що? Де? Коли?». А потім з’являються і нові: «Що це означає? Чому так відбувається? Для чого треба це робити?». Десятки, сотні запитань виникають щоразу, коли ви слухаєте вчителя, читаєте підручник, проглядаєте інтернет-сторінку чи дивитеся телепрограму. На багато з них дає відповіді географія, тому що її світ безмежний і вражаючий...

Курс економічної і соціальної географії світу озброїть вас сучасним баченням багатогранного й багатоликого, але цілісного світу. Ви дістанете уявлення про його природні ресурси, населення, світове господарство і тенденції його розвитку в умовах інформаційної революції, про актуальні проблеми сучасності; дізнаєтесь, які країни і завдяки яким чинникам стали світовими лідерами, чому Африка залишається найбіднішим регіоном, чому рішення, які приймаються у Нью-Йорку чи Мілані, впливають на сільське господарство в Камбоджі і чому молодь у різних куточках планети слухає ту саму музику, що й ви.

Наш земляк відомий письменник Микола Гоголь, який був не байдужий до географії і навіть написав у 1829 р. «Думки про географію», закликав до якомога ширшого ознайомлення зі світом, з його незліченним різноманіттям, який уявлявся б світлою намальованою картиною. Взявши на озброєння думки великого класика, спробуймо разом з підручником відтворити географічну картину світу в її розмаїтті й різнобарвності. Потрібні лише ваше бажання, прагнення до нових знань і… цікавість. Із неї все і починається.