🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Вступ (конспект)

Передмова

Потреба в знаннях про навколишній світ є визначальним чинником розвитку людства. Накопичені знання примножувались і передавались із покоління в покоління, підносячи цивілізацію на вищій рівень розвитку.

Відомості про таємниці навколишнього світу, принесені мандрівниками, воїнами, купцями, були узагальнені вченими, і таким чином зародилася наука географія (з грецької — «опис землі»). Цей термін вперше був запропонований давньогрецьким ученим Ератосфеном.

Пізнання нашої планети вимагало неабиякої мужності. Багато експедицій закінчились трагічно (мандрівники гинули від голоду, виснаження, невідомих хвороб та у сутичках з тубільцями). Та саме завдяки героїзмові цих людей сьогодні на географічній карті практично не існує "білих" плям. Втім, це не означає, що географія вичерпала себе як наука.

Останнім часом відчутно порушена природна рівновага на планеті: зникають окремі види тварин і рослин, знищуються ліси, виникають пустелі, забруднюються водні акваторії, спотворюються природні ландшафти. Саме тому головним завданням географії сьогодні стає передбачення наслідків діяльності людини, запобігання негативного впливу людини на оточуючий світ.

Людина є невід'ємною складовою нашої планети, тому навчитись жити в гармонії з оточуючим світом — це завдання, від якого, без перебільшення, залежить доля людської цивілізації. Ось чому нам так необхідні глибокі знання про нашу планету.

Любі друзі! З курсу загальної географії ми з вами дізнаємось про історію географічного пізнання Землі, будову нашої планети, особливості її природи та багато чого іншого, без чого не може обійтися сучасна людина.