🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

АВСТРАЛІЯ. Політична карта. Народи (конспект)

Австралія – найменший континент планети. Віддаленість та ізольованість зумовили незвичайність природи материка і стали першопричиною того, що він був відкритий для світу пізніше за всі інші. Лише в середині XVII ст. голландський мореплавець Абель Тасман, обігнувши невідому землю з півдня, довів, що Австралія – окремий материк, а не частина Антарктиди.

Вирішальну роль у дослідженні Австралії відіграли європейці: голландські, англійські експедиції доклали великих зусиль для цього. Освоєння Австралії почалося у XVIII ст. англійцями, втім довгий час нова колонія використовувалась як місце каторги та заслання. Лише у першій половині XIX ст. сюди спрямувався великий потік переселенців  –шукачів золота та нових земель, що прискорило освоєння значних обширів континенту.

Саме європейці докорінно змінили життя континенту. Прибуття сюди свого часу європейських колоністів із притаманними для них підприємливістю, сміливістю, кмітливістю вкупі з прогресивними навичками господарювання докорінно змінило долю континенту. Так Австралія стала країною переселенського капіталізму.

Австралія – єдиний континент, де розміщена одна країна Австралійський Союз.

Населення сучасної Австралії – понад 19 млн чоловік – складається з декількох груп. Близько 80% – це нащадки переселенців з Англії та Ірландії. Решта – вихідці з інших регіонів світу та корінні жителі – аборигени, що становлять близько 1% населення. Австралійські аборигени належать до австралоїдної раси. В Австралії досить чисельна (до 30 тис. чоловік) українська діаспора.

Сьогодні Австралійський Союз – це держава з розвиненою економікою і високими життєвими стандартами. Корисні копалини і сільськогосподарська продукція становлять до 70% вартості експорту країни. В країні видобуваються кам'яне вугілля, нафта, природний газ, залізні руди (3 місце в світі), боксити (1 місце в світі), цинк (2 місце в світі), руди свинцю (1 місце у світі), нікель і марганець, золото, срібло, алмази.  

Найбільш розвинені електромашинобудівна, харчова, хімічна, поліграфічна промисловість. Сільське господарство теж є сучасною і високорозвиненою складовою господарства. Вирощування зернових культур, бавовнику, садівництво, виноградарство, тваринництво – галузі сільського господарства, що найбільш розвинені тут. Австралія є світовим лідером із поголів‘я овець та з виробництва та експорту вовни. Сильними є позиції країни в світовому виробництві та експорті пшениці, м‘яса, цукру, фруктів.

Промисловість зосереджена переважно в містах південно-східного узбережжя – найбільш заселеній частині континенту. У великих містах (Сідней, Мельбурн, Ньюкасл) знаходяться й найбільші порти.

Для Австралії, як країни з розвинутою промисловістю, характерний високий (до 90%) рівень урбанізації.

Австралія – країна з найбільшою часткою заповідних і природоохоронних територій.