🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Країни Європи (конспект)

Сьогодні 25 країн Європи входять до Європейського Союзу – одного з найбільших політичних і економічних центрів світу.

Країни регіону поділяються на високорозвинуті держави (переважно країни Західної Європи) та країни перехідної економіки (колишні республіки СРСР та колишні соціалістичні держави).

За рівнем економічного розвитку в Європі безумовним лідером є Німеччина (третя після США і Японії країна світу). Ця держава разом із Францією та іншими європейськими країнами - членами великої сімки - становить ядро ЄС. У Німеччині розвинуті практично всі галузі промисловості та сільського господарства. Та провідними є високотехнологічні машинобудування та металообробка, виробництво побутової електроніки, металургія, хімічна промисловість тощо. Німеччина є першою за обсягами експорту країною світу, а за кількістю вироблених автомобілів поступається лише Японії та США. Позиції Франції особливо сильні в авіакосмічній галузі, машинобудуванні, створенні систем сучасного зв'язку. Крім того, Франція є європейським лідером із виробництва сільськогосподарської продукції. Для всіх високорозвинутих держав Європи характерна значна частка зайнятих у невиробничій сфері (кредитно-фінансова, туристична, побутова галузі тощо).

Серед країн із перехідною економікою (до яких належить і Україна) виділяються Угорщина, Чехія, Польща, Словенія, країни Балтії.  Ці держави завдяки швидкій трансформації власних економік та здійсненню демократичним перетворень досягли значних успіхів у наближенні до європейських стандартів. Менших успіхів у просуванні до демократії та добробуту досягли Болгарія, Румунія, Україна, Білорусь. А такі країни, як Албанія та Молодова за рівнем економічного розвитку належать до найбідніших країн Європи.

Окремо необхідно виділити Росію, менша частина території якої знаходиться в Європі. Ця держава має велетенський економічний і природно-ресурсний потенціал і останнім часом досягла значних економічних успіхів. Та експорт Росії лише на 7-10 % складається з готової продукції, решта – це сировина або продукція первинної переробки. Отже, економіка Росії дуже сильно залежить від коливань світових цін на газ і, особливо, нафту.

Загалом, більшість країн Європи ставлять за мету побудову суспільств на засадах демократії та повноцінної інтеграції власних економік до світового господарства.