🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Клімат України (конспект)

Клімат України помірно континентальний, на Південному березі Криму – субтропічний (середземноморського типу). Зміна сезонів протягом року чітко виражена.

На території країни континентальність клімату зростає з північного заходу на південний схід. На клімат будь-якої території впливають три основні чинники кліматоутворення: 1) кількість сонячної радіації; 2) циркуляція повітряних мас; 3) характер підстилаючої поверхні. Клімат залежить від географічної широти, висоти над рівнем моря, наявності льодового і снігового покриву, віддаленості території від океанів і морів тощо. Сонячна радіація – головний чинник кліматотворення. Її розподіл залежить від географічної широти місцевості. Величина сумарної сонячної радіації в межах України коливається від 4200 до 5300 мДж/м2 і змінюється з півночі на південь.

Завдяки цикруляції атмосфери відбувається перерозподіл тепла та вологи. На клімат України впливають арктичні, помірні й тропічні повітряні маси.

Основні показники клімату – температурний режим повітря і кількість опадів. Пересічні температури січня – близько -5° С, липня – +20° С. Річна кількість опадів коливається від 300-350 мм на південному сході та півдні до 550-650 мм на заході та північному заході. Режим атмосферних опадів: максимум – улітку і мінімум – узимку. Тільки на Південному березі Криму спостерігається середземноморський тип річного режиму опадів: максимум – узимку, мінімум – улітку.