🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Тектоніка (конспект)

Тектонічні структури Кримського півострова закономірно розміщені в загальному тектонічному положенні Середземноморського геосинклінального складчастого поясу. Їхнє становище узгоджується з геологічними структурами.

Відповідно до сучасних геодинамічних уявленнями про структурний стан і тектонічним районуванням Криму основні тектонічні структури Кримського півострова представлені Гірничо-Кримським альпійським складчасто-надвіговим покривні спорудою і структурами Скіфської епігерцинськой плити, що межує на півночі з Причорноморської западиною в межах південного схилу Східно-Європейської платформи. Вони розділені розломних зонами I порядку, розглянутими також в якості структурних швів. У складі основних структур виділяється ряд великих структурних елементів: моноклінальних, складчасто-надвігових і складчастих систем, піднять і валів, депресій і прогинів, разделяющихся тектонічними зонами II порядку. У свою чергу, структурні елементи ускладнені локальними структурами і розривними порушеннями більш низьких порядків.

Література

1.Геодінаміка Кримсько-Чорноморського регіону. / Зб. матеріалів конференції .- Сімферополь, 1997.-149 с.

2.Геологія СРСР. Т. VIII. Крим. Частина І. Геоморфологічна опис-М.: Недра, 1969. - 576 с.

Автор

А. А. Пасинків, к. г.-м. н.; Південний відділ еколого-геологічних та сейсмопрогностіческіх досліджень Українського державного геологорозвідувального інституту Державної геологічної служби України