🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Пори року. Пункти спостереження за природою (конспект)

Внаслідок обертання Землі навколо Сонця відбувається зміна пір року. Звичні для нас зима, весна, літо, осінь тривають по три календарні місяці. Втім, початок і тривалість пір року за природним календарем відрізняються від хронології календаря звичайного. Це означає, що з огляду на основні показники погоди (температуру, опади, вітер, вологість повітря) можна визначити, коли насправді починається і скільки триває кожна пора року.

Так, осінь у нашому місті фактично починається 10-12 вересня, коли середньодобові температури опускаються нижче 15°. Суха та тепла на початку, вона приносить нам рясні дощі в листопаді.

На кінець листопада припадає початок зими: саме в цей час середньодобові температури набувають від‘ємних значень і випадає сніг. І хоча зима в Києві, як правило, не дуже холодна, триває вона достатньо довго (до 120 днів). А досить часті відлиги разом із пронизливими вітрами створюють багато проблем для киян.

Із кінця березня по кінець травня триває у Києві весна. Саме в кінці березня земля в основному звільняється від снігового покриву, а середньодобові температури повітря перевищують 0°. Київ особливо красивий у травні, коли вже достатньо тепло, але не спекотно, а зелені мережива рослин ще не відчули гарячого подиху літа. У кінці травня, коли середня температура повітря стає вищою за 15° С, в наше місто приходить літо. В цю пору погода характеризується досить високими температурами та частими зливами з грозами (особливо на початку літа). Саме в теплу пору року в Києві випадає більша частина річних опадів. Втім, досить часто в місті трапляються посухи, коли дощів не буває по декілька тижнів. Тоді чудові київські парки та сквери втрачають свою неповторну красу, а київські пляжі та зони відпочинку наповнюються тисячами відпочиваючих.

Постійні спостереження за погодою ведуть на метеорологічних станціях. За допомогою спеціальних приладів фахівці-метеорологи фіксують температуру повітря та ґрунту, атмосферний тиск, силу і напрям вітру, кількість опадів. Усі дані про погоду впродовж багатьох років зберігають і використовують для складання прогнозів погоди. Такі прогнози використовують у багатьох сферах життя, зокрема на транспорті, у сільському господарстві, побуті, при проведенні масових громадських заходів.