🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Центральний ботанічний сад ім. М. Гришка (конспект)

Центральний ботанічний сад ім. М. Гришка було створено в 1935 році. За довоєнні роки тут було зібрано велику колекцію рослин, однак під час гітлерівської окупації рослини були знищені, а сам сад зазнав значних руйнувань. Відродження Ботанічного саду почалося після визволення Києва у 1944 році, та для відвідування він був відкритий лише у 1964 році.

Сьогодні на 132 гектарах саду зібрано унікальну колекцію з 12 тисяч видів, форм та сортів рослин із усіх куточків планети. Щовесни тисячі відвідувачів приваблює сюди найбільша в Україні колекція бузку. В оранжереях саду представлені унікальні колекції тропічних і субтропічних рослин, з-поміж яких одна з найбільших – колекція орхідей. У 1980 році орхідеї з колекцій Ботанічного саду вперше побували в космосі на борту орбітальної станції «Салют».

На території саду створені ботаніко-географічні ділянки Карпати, Степи України, Полісся, Крим, Кавказ, Алтай і Західний Сибір, Середня Азія, Далекий Схід.

У Ботанічному саду здійснюються наукові дослідження з проблем акліматизації рослин, збереження генофонду та селекції рослин. Крім того тут проводяться роботи з озеленення та благоустрою територій промислових підприємств, житлових масивів, котеджів, а також велика природоохоронна, просвітницька робота з формування екологічного світогляду людини.