🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Визначні місця (конспект)

Кожний киянин, який вважає себе культурною людиною, має знати, а при нагоді показати гостеві головні визначні місця столиці. Знайомлячись із містом, турист у першу чергу звертає увагу на красиві або незвичні будівлі (пам’ятки архітектури) та пам’ятники (монументи), відвідує музеї та театри. Можуть бути цікавими і найбільші навчальні заклади, наукові установи, бібліотеки, спортивні споруди, парки.

Серед пам’яток Києва світове значення мають колишній Софійський монастир (заповідник «Софія Київська») та Києво-Печерська лавра. Найдавніші будівлі цих архітектурних ансамблів постали в ХІ ст. Шедевром стилю бароко є Андріївська церква. До видатних споруд радянського часу належать залізничний вокзал, будинки Верховної Ради та Уряду, забудова Хрещатика, палац «Україна», мости через Дніпро, телевежа. Серед численних монументів символами Києва вважають пам’ятники князеві Володимиру та Богданові Хмельницькому.

Визначні місця зосереджені переважно в центрі — у Верхньому місті, на Подолі, в Липках, на Печерську, навколо Університету ім. Т. Шевченка і, звичайно, на Хрещатику. Досвідчений гід знайде, що розповісти про кожний будинок. Проте і за межами центру є чимало видатних об’єктів — таких, як Кирилівська церква, Музей народної архітектури та побуту, меморіал у Бабиному яру, Ботанічний сад ім. М. Гришка.