🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Біологічні ресурси (конспект)

Біологічні ресурси діляться на рослинні і тваринні. Співвідношення між біомасою тваринного і рослинного світу показано на круговій діаграмі.

Рослинні ресурси представлені дикорослими і культурними рослинами. Культурних рослин на земній кулі значно менше, ніж дикорослих. На даній карті показано вісім центрів походження культурних рослин, виділених і досліджених академіком М. І. Вавіловим. За кожному центру наведені приклади культурних рослин, походження яких пов'язане з даною територією.

Дикорослі рослини в основному зосереджені в лісах, складаючи лісові ресурси. Ліси на земній кулі утворюють два пояси:

північний - ліси помірного і субтропічного кліматичних поясів, з переважанням хвойних порід дерев;

південний - ліси субекваторіального та екваторіального поясів з листяними породами дерев.

Країни, розташовані поза межами лісових поясів, страждають від нестачі лісових ресурсів.

Показником забезпеченості території лісовими ресурсами є лісистість (співвідношення між площею лісів і загальною площею у відсотках) і запаси деревини. Середня лісистість земної кулі складає 30%. У Південній Америці цей показник досягає 52%, а в країнах Північної Африки і Перської затоки всього 1-5%.

Найбільші лісові масиви зосереджені в Росії, Канаді, Бразилії, США.

Площа лісів північного пояса з середини XIX ст. істотно не зменшилася, проте ліси південного пояса швидко зникають. Причинами спустошення "зелених легенів" планети є підсічна система землеробства, зростаючі обсяги експорту деревини і використання її як палива.