🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Текстильна промисловість (конспект)

Текстильна промисловість - провідна галузь легкої промисловості. Її підприємства виробляють товари народного споживання і тканини для технічних потреб. Традиційно тканини виробляються з натуральних волокон як рослинного (бавовник, льон, коноплі, джут), так і тваринного (вовна, кокони шовкопряда) походження. У хімічній промисловості з 70-х років ХХ ст. зросла частка тканин, вироблених з синтетичних та штучних волокон.

Виробництво бавовняних тканин - найбільша за обсягами. Ця галузь домінує в країнах, що вирощують бавовник, і імпортують сировину. Головними виробниками є Китай, Індія, США, Росія. На другому місці за обсягом - виробництво тканин з хімічних волокон. Лідерами тут залишаються США і європейські країни, а останнім часом, значно нарощують обсяги випуску цих тканин Нові індустріальні країни Азії.

Виробництво лляних тканин переважає в країнах, де вирощується льон-довгунець і де є потужності для його переробки (Росія, Україна, Білорусія, Польща, Франція). Основними виробниками натуральних і штучних шовкових тканин традиційно залишаються Японія, Індія, Китай і країни Європи.

Вовняні тканини виробляють Китай, Італія, Великобританія, Росія, Японія. Шерсть як сировину на світовий ринок поставляють Австралія, Аргентина та інші країни з великим поголів'ям овець, кіз, верблюдів. Текстильна промисловість також широко представлена в країнах, що розвиваються, де є в надлишку дешева робоча сила.