🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Німеччина, Чехія, Словаччина, Польща, Білорусь, Литва (конспект)

На даній карті представлена частина Центральної Європи і Німеччина.

Провідне становище Німеччини в Європі проявилося ще чіткіше після об'єднання її західних і східних земель. Будучи членом Європейського Союзу і НАТО, Федеративна Республіка Німеччина є своєрідним мостом між Сходом і Заходом, між Скандинавією і середземноморськими країнами.

Німеччина - четверта (після США, Китаю і Японії) країна світу за розміром ВВП і лідер за обсягами експорту. У Європейському Союзі вона лідер за всіма показниками. ФРН - це високорозвинене постіндустріальне держава, головними галузями економіки якого є сфера послуг і промисловість. У промисловості переважають машинобудування (особливо автомобіле-, судно-, авіа-, верстатобудування), електроенергетика, хімічна промисловість. Широко відомі в усьому світі торгові марки Mersedes, Audi, BMW, Porsche, Siemens, Adidas, Bayer давно вже стали символами бездоганного німецької якості та надійності.

Країна має високоінтенсивне сучасне сільське господарство, яке на 3 / 4 задовольняє потреби населення країни в продуктах харчування. Центральне положення Німеччини в Європі зумовило високу частку (понад 40%) транзитних перевезень у вантажообігу всіх видів транспорту. Транспортними коридорами Німеччина з'єднана з країнами Центральної та Східної Європи. За проектом створення єдиної транспортної мережі Європи передбачено формування 9 коридорів - полімагістралей - паралельних доріг одного або кількох видів транспорту, які здійснюють зв'язок між одними і тими ж районами і транспортними вузлами.

Економіко-географічне положення країн Центральної Європи, є дуже зручним. У світовому господарстві вони відносяться до держав перехідної економіки з середнім рівнем розвитку. На початку 90-x рр.. держави регіону (за винятком Білорусі) стали на шлях докорінного реформування всіх сфер суспільного життя. Значних успіхів на шляху до ринкової економіки досягли Словаччина, Польща, Литва. Їх відносять до індустріально-аграрним країнам. Промисловість їх розвивається на власних ресурсах і імпортних енергоносіях. Чільне місце в промисловості країн належить машинобудуванню (виробництво технологічного обладнання, верстатобудування, автомобілебудування і точне машинобудування). Чехію відносять до індустріальних країнах (на частку промисловості в структурі національного доходу припадає 60%). Чехія, Словаччина, Польща, Литва є членами НАТО і ЄС.

Білорусь також є країною перехідної економіки, але для неї характерні більш скромні показники розвитку економіки. Причина цього в розриві виробничих зв'язків з пострадянськими країнами, а також у складних трансформаційних процесах, які відбуваються в цій державі. За часів СРСР Білорусія була своєрідним складальним цехом, працюючи на широких кооперативних зв'язках з підприємствами майже всіх республік СРСР та країн РЕВ. Тому зараз Білорусь у своїх зовнішніх економічних зв'язках орієнтується в першу чергу на Росію і сусідні країни, виступаючи за посилення інтеграційних процесів на території СНД.