🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Кольорова металургія (конспект)

Кольорова металургія – це галузь промисловості, що включає видобуток руд кольорових металів і виробництво з них металів і сплавів. Розміщення родовищ руд кольорових металів показано на карті Мінеральні ресурси.

Найбільш поширені у господарському використанні кольорові метали об‘єднані в групи:

-         легкі метали (алюміній, титан, магній);

-         важкі метали (мідь, свинець, цинк, олово, нікель);

-         благородні метали (золото, срібло, платина);

-         легуючі метали (вольфрам, ванадій, молібден).

Легкі метали широко використовуються для виробництва авіаційної та космічної техніки, морських суден, обладнання для хімічних заводів. Попит на них постійно зростає. Серед легких металів найбільш поширеними в земній корі є породи, що містять алюміній. Тому виробництво алюмінію є головною галуззю кольорової металургії. Сировиною для отримання алюмінію є боксити. Виробництво алюмінію складається з двох стадій. Перша – отримання глинозему (окису алюмінію), тяжіє до районів видобутку бокситів. Друга – виплавка первинного алюмінію з глинозему, шляхом електролізу. Виробництво металевого алюмінію досить енергомістке, тому воно тяжіє до джерел електроенергії.

Виробництво глинозему набуло поширення в Австралії, Ямайці, Китаї, Бразилії, Росії – країнах, де наявна сировинна база. А виробництво металевого алюмінію – в Росії, Австралії, Китаї і країнах, які виплавляють алюміній з імпортованої сировини (Японія, Італія, Канада, Норвегія, Німеччина, Бахрейн, ОАЕ). Серед країн-експортерів Канада займає перше місце і виробляє найдешевший алюміній.

Виплавка важких металів тяжіє, в основному, до джерел сировини. Мідь, олово, нікель добуваються, переважно, в країнах Азії, Африки, Латинської Америки. У цих країнах налагоджено початкові стадії отримання металу: добування, збагачення, виплавка чорнового металу, так звані брудні виробництва. Вищі стадії виробництва (рафінування, отримання сплавів і прокату) сконцентровано в розвинутих країнах (США, Японії, країнах Західної Європи).

Свинцево-цинкова промисловість як сировину використовує поліметалеві руди. Найбільшим виробником цинку і свинцю є США, Канада, Японія, Франція, Мексика, Перу, Австралія.