🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Екологічні проблеми (конспект)

Екологічні проблеми – це проблеми які виникли внаслідок взаємодії людини з навколишнім середовищем.

У другій половник ХХ ст. через надмірний антропогенний вплив на природу в багатьох країнах і регіонах світу екологічна ситуація досягла рівня екологічної кризи. Екологічна криза – це напружений стан між людиною і природою, коли сильно змінена людиною природа починає різко негативно впливати на суспільний розвиток і виникає загроза існуванню людини як виду. Це зворотний стан, при якому людство за умови вчасного адекватного реагування ще може виправити ситуацію.

На карті показано території, які за критеріями екологічної оцінки віднесено до районів екологічної кризи:

  • райони Світового океану, забруднені внаслідок транспортування нафтопродуктів та іншими видами господарської діяльності;
  • райони захоронення промислових відходів у океанах;
  • райони зменшення площ лісів у результаті промислового вирубання в Північній півкулі і райони знищення тропічних лісів;
  • райони найбільшого ризику опустелювання.

Стан екологічної кризи характерний для більшості великих міст – промислових і транспортних центрів світу. Тут практично знищені природні ландшафти і зафіксовано надмірно високий рівень забруднення всіх складових довкілля.

До районів радіаційного забруднення відносяться місця випробувань ядерної зброї: атоли Тихого океану, пустеля Ґобі (Китай), Штат Невада у США, о. Нова Земля (Росія), місця захоронення радіоактивних відходів та місця, де зазнали аварій атомні судна, а також території, що були забруднені в результаті аварій на АЕС (США, Росія, Україна).

У світі, на жаль, є території, стан яких можна охарактеризувати як екологічну катастрофу – аномальний стан природи, що виник у результаті людської діяльності, і веде до вкрай негативних наслідків, або підвищеної захворюваності та смертності населення. Прикладом місць екологічної катастрофи є зона аварії на Чорнобильській АЕС (Україна, Білорусь, Росія) і район Приуралля (Росія), де в останні десятиріччя ХХ ст. в результаті виснаження і забруднення вод і повітря різко погіршились умови проживання населення.

Екологічні проблеми стосуються всього людства. Тому вирішити їх можна тільки спільними зусиллями. В 1992 р. на Міжнародному екологічному форумі представники 179 країн світу прийняли найважливіший документ сьогодення – Програму Дій Людства у ХХІ ст., в якій окреслені шляхи міжнародного співробітництва в нинішньому столітті, спрямовані на покращення якості навколишнього середовища і досягнення високого рівня життя населення планети.