🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Міжнародні організації (конспект)

У сучасному світі держави не можуть існувати ізольовано. Між ними є різнобічні зв’язки і відносини (економічні, військові, фінансові, гуманітарні тощо). Із метою регулювання міждержавних стосунків створено міжнародні організації. У світі на сьогодні їх нараховується декілька тисяч. За своїм призначенням міжнародні організації поділяються на загальнополітичні (ООН, Рух неприєднання, Європейський Союз, СНД) та спеціальні, створені для вирішення конкретних задач:

військових (НАТО, АНЗЮС);

економічних (АСЕАН, ВОТ, ОПЕК, ОЕСР, НАФТА);

фінансових (МБРР, МВФ);

інтелектуально-аналітичних (Римський клуб).

Деякі міжнародні організації є глобальними, інші – регіональними.

Найбільшою та найвпливовішою міжнародною організацією є ООН – глобальна загальнополітична організація, яка створена у 1945 р. з метою підтримки та зміцнення міжнародного миру, безпеки та розвитку співробітництва між країнами.

Головні органи ООН: Генеральна Асамблея, Рада Безпеки, Економічна і Соціальна Рада (ЕКОСОР), Міжнародний суд. Спеціальними органами ООН з окремих питань є ЮНЕСКО, ФАО, ВООЗ.

Регіональні організації утворені групами країн певних регіонів світу, що об‘єдналися для вирішення різноманітних завдань на засадах спільності інтересів.

Україна, як авторитетна європейська держава, є членом низки впливових міжнародних організацій і ставить за мету повноцінну інтеграцію до євро-атлантичних структур (ЄС, НАТО).