🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Промисловість (конспект)

Київ є одним із найбільших промислових центрів України. В нашому місті виробляється понад 5 % промислової продукції держави. На 400 найбільших підприємствах столиці випускається різноманітна продукція. Провідними серед галузей промисловості Києва є машинобудування та металообробка, енергетика, хімічна, харчова та медична промисловості, а також промисловість будівельних матеріалів.

Машинобудування Києва представлене підприємствами, продукція яких відома далеко за межами нашої держави. Так, на заводі «Авіант» виробляються літаки сімейства Ан, серед яких – найбільші в світі Ан-225 «Мрія», Ан-124 «Руслан» та Ан-70. Також тут випускаються сучасні тролейбуси для потреб Києва та інших міст. Завод «Ленінська кузня» випускає різноманітні судна для рибної промисловості, науково-дослідних, геологорозвідувальних робіт, портові буксири тощо. Продукцією заводу АТЕК є екскаватори, дорожня техніка, а також машини й обладнання для сільського господарства. Продукція машинобудування також випускається на заводах «Більшовик», «Маяк», «Електронмаш», «Артем».

Багато в Києві підприємств, що випускають товари народного споживання. Так, Борщагівський фармацевтичний завод та фірма «Дарниця» забезпечують споживачів ліками та медичними препаратами; хлібозаводи, м‘ясокомбінати, молокозаводи, кондитерські фабрики постачають на прилавки магазинів продукти харчування. А такі підприємства, як «Киянка», «Каштан», «Дана», пропонують покупцям сучасні одяг та взуття.

Київ – це місто, що динамічно розвивається. Тому тут сформувався потужний будівельний комплекс, що складається з власне будівельних організацій та підприємств, які виробляють будівельні матеріали та конструкції. Темпи будівництва в Києві найвищі в Україні, і це є яскравим свідченням високих темпів розвитку всього міського господарства.

Підприємства Києва підтримують зв‘язки з майже 150 країнами світу, що дає можливість здійснювати активний обмін товарами, послугами, технологіями, а також активно залучати іноземні інвестиції.

Загалом для життя кожного міста або держави велике значення має стан промисловості. Саме завдяки стабільно працюючим підприємствам не тільки отримують заробітну плату працівники цих заводів і фабрик, а й формується місцевий та державний бюджети. З них потім виплачуються пенсії та зарплати працівникам бюджетної сфери (медицина, освіта, армія, міліція, наука), фінансуються різні соціальні програми.