🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Електроенергетика (конспект)

Сьогодні неможливо уявити життя без електроенергії. Щодня ми користуємося побутовими приладами, що роблять наше життя цікавішим і комфортнішим. Відтак, значна частина електричної енергії споживається населенням. Та найбільше її використовується в промисловості та транспорті. Енергетичні потреби нашого міста задовольняють ТЕС, ТЕЦ і ГЕС.

Теплоелектростанції, спалюючи вугілля, газ, мазут, перетворюють теплову енергію в електричну. Теплоелектроцентралі, окрім електроенергії, подають споживачам гарячу воду та забезпечують роботу систем центрального опалення.

ТЕС і ТЕЦ викидають в атмосферу велику кількість шкідливих речовин. Тому розміщення їх поблизу населених пунктів є серйозною проблемою.

Гідравлічні електростанції використовують енергію води, що обертає турбіни, які виробляють електроенергію. Хоча ГЕС не забруднюють довкілля, як ТЕС і ТЕЦ, але їх будівництво супроводжується спорудженням водосховищ, якими часто затоплюються родючі землі.

Електрична енергія доставляється до споживачів за допомогою ліній електропередач. Утім, під час транспортування неминучі її втрати. Тому енергогенеруючі потужності, як правило, споруджуються поблизу споживачів (міста, великі промислові підприємства).