🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Вступ (підручник)

 

Н.М. Гупан, О.І. Пометун, Г.О. Фрейман

 

 

 

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ 10 клас

 

Підручник
(рівень стандарту, академічний рівень)
Рекомендовано Міністерством освіти і науки України

 

 

 

Шановні друзі!

 

В українській національній історії ХХ ст. є найбільш складним, але й найбільш усвідомленим. Адже історія його щойно завершилась і здобутки продовжу­ють радувати, проте трагедії та негаразди ще спричинюють страждання багатьох людей. Частинкою тієї доби ще є кожен із вас, сьогоднішніх учнів. Ваша особиста історія теж має своє коріння у тому столітті.
У кожного покоління – свій погляд на історію та своє прочитання історичного досвіду. Сьогодення завжди окреслює передню межу, граничний край суспільного поступу та спонукає до «найдостовірнішого» оцінювального погляду, спрямованого у минуле. Лише таким чином ми можемо збагнути свою суть, самоствердитися й наснажитися силою духу.
Українську стежку прокладено по вселюдському земному шляху правдою та мудрістю людей, які творили нашу історію. Сьогодні не існує жодних перепон для бажаючих іти нею, осягнути її повороти й заплутаність, звіряючи історичну зако­номірність і вагомість людських намірів, задумів, планів.
Тож усвідомлюючи себе частинкою цілого, причетного до історії ХХ ст., у цьому році ви маєте унікальний шанс під час занять вивчати власний родовід, з’ясовувати, чому доля вашої сім’ї, ваших батьків склалася саме так.
Ми вивчатимемо історію лише перших двох десятиріч буремного ХХ ст.; утім, як за насиченістю подій, так і за масштабами змін у житті народу вони рівнозначні століттям розвитку в минулому. За ці роки Україна пережила трагедію Першої світової війни, ентузіазм, розчарування і криваву боротьбу за владу.
Страшна війна розпочала новий період не тільки світової історії, а й історії України. Падіння імперій і процес народження нових національних держав в Європі не оминув і української землі.
Перші двадцять років століття, буремні й трагічні, стали досвідом історії, який переконує сьогоднішніх громадян незалежної України в тому, що лише воля народу здатна витворити неперевершені цінності, яких не знищити і не понівечи­ти ніяким завойовникам чи окупантам.
Дорогі учні! Читайте цей підручник про недавню нашу історію!
Сподіваємося, що вивчення історії Батьківщини допоможе вам гостріше відчути свою належність до народу України, стати свідомими, активними та компе­тентними громадянами нашої держави.