🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Рекреаційні ресурси. Туризм. Напрямки світового туризму (конспект)

Рекреаційні (з латини - "відновлення") ресурси - це природні і антропогенні об'єкти і явища, які можна використовувати для відпочинку, туризму і лікування.

Рекреаційні ресурси поділяють на природно-рекреаційні та культурно-історичні.

Природно-рекреаційні ресурси:

- гірські ландшафти придатні для відпочинку, оздоровлення та гірськолижного туризму;

- морські узбережжя, береги річок та озер придатні для приморського та пляжного відпочинку;

- території з комфортним кліматом (острови теплих морів і океанів), лісами, мінеральними джерелами, лікувальними грязями, національні парки, заповідники або неосвоєні екзотичні території.

До культурно-історичних відносять культурні об'єкти, пам'ятки історії та архітектури, релігійно-культові комплекси, історичні центри і т.п.

Всі об'єкти рекреації - архітектурний пам'ятник або мальовничий ландшафт, або природний заповідник - постійно відчувають вплив руйнівних факторів: забруднення, ерозії, перезволоження, безвідповідальних дій людини, зростаючої урбанізації, масового туризму. Щоб зберегти для майбутніх поколінь культурна і природна надбання людства, ЮНЕСКО взяло в 1972 р. Конвенцію про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини. У рамках Конвенції було створено комітет, який затвердив Список об'єктів всесвітньої спадщини, цей Список постійно поповнюється. Внесення об'єкта до Списку привертає увагу урядових та громадських організацій країни до проблем збереження національного надбання.

Наявність і використання рекреаційних ресурсів грають важливу роль в економічному розвитку багатьох країн. Зокрема, країни Європи мають унікальне поєднання природно-рекреаційних і культурно-історичних ресурсів, які разом з розвиненою транспортною інфраструктурою та хорошим сервісом щороку приваблюють сюди велику кількість іноземних туристів. Значними рекреаційними ресурсами мають у своєму розпорядженні країни Азії, але політична нестабільність у багатьох регіонах цієї частини світу заважає їх повноцінному використанню. Широкі можливості в розвитку пізнавального та спортивного туризму мають країни Африки, але через низький економічного розвитку (в першу чергу це недостатньо розвинений транспорт і сфера послуг) використовуються вони дуже слабо.

Швидкими темпами розвивається океанічний туризм. Простору океанів і морів створюють чудові умови для круїзного туризму. Подорожі на комфортабельних морських лайнерах дозволяють заможним туристам ознайомитися з екзотичними країнами, відвідавши самі віддалені куточки планети.