🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Нафтова і газова промисловість (конспект)

Нафтова і газова промисловість - складові паливної промисловості світу. Нафтова промисловість включає видобуток, транспортування і переробку нафти. Розподіл світового видобутку нафти являє секторна діаграма. Основними постачальниками нафти на світовий ринок є країни, що розвиваються. Понад 40% видобутку й 50% експорту припадає на країни ОПЕК - Організації країн-експортерів нафти, об'єднує 12 країн Азії, Африки і Південної Америки. Створено ОПЕК в 1960 р. для проведення узгодженої політики на нафтовому ринку в інтересах країн-учасниць. Значна частина видобутку і експорту нафти припадає також на країни, які не входять в ОПЕК (Росія, Норвегія, Великобританія). Основними споживачами нафти є розвинені держави, а також Китай і Індія. У них зосереджені потужні нафтопереробні підприємства. Тому основні нафтові вантажопотоки спрямовані з Близького і Середнього Сходу до Західної Європи, Японію, Китай і Північну Америку. У деяких країнах, що розвиваються створюються власні нафтопереробні потужності (країни Перської затоки, Венесуела) і це збільшує частина готових нафтопродуктів в їх експорті.

Газова промисловість забезпечує видобуток, транспортування, зберігання і переробку природного газу. Транспортування газу в межах материків відбувається переважно газопроводами (80%), а на далекі відстані (наприклад, з Близького Сходу в Японію) газ перевозять у зрідженому стані спеціальними судами. Такий спосіб транспортування веде до відчутного подорожчання газу, тому значна його частина споживається в країнах, які видобувають газ.

Основним експортерами природного газу є Росія, Канада, Норвегія, Алжир, Індонезія, Туркменістан. Основними імпортерами є країни більшість країн Європи, США, Японія.