🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Машинобудування і металообробка (конспект)

Машинобудування разом з енергетикою і хімічною промисловістю входить в так звану авангардну трійку галузей, що забезпечують розвиток науково-технічного прогресу. Сучасне машинобудування складається з понад 200 галузей. На карті "Машинобудування та металообробка" представлені їх окремі групи. Так, важке машинобудування виробляє технологічне обладнання галузей: гірничодобувної, енергетичної, металургійної промисловості. До важкого машинобудування відносяться також верстатобудування і сільськогосподарське машинобудування. Ці галузі орієнтуються, в основному, на споживача і райони чорної металургії.

Автомобілебудування, залізничне машинобудування, суднобудування, авіаційна і ракетна промисловість відносяться до транспортного машинобудування. Виробництва різних транспортних засобів є трудомісткими, тому тяжіють до великих міст з наявністю кваліфікованих трудових ресурсів.

Точне машинобудування об'єднує науко-і трудомісткі приладобудування, електротехнічну й електронну промисловості. Лідерство у виробництві продукції точного машинобудування належить високорозвиненим країнам, а у виробництві побутової техніки провідні позиції займають Нові індустріальні країни Азії і Китай.

Високий рівень розвитку машинобудування і металообробки мають країни Великої вісімки, Росія і більшість країн Європи. Тут зосереджені найбільші центри машинобудування. У світі виділяють основні машинобудівні регіони:

Північна Америка (30% світового виробництва);

Західна Європа (30 %);

Східна і Південно-Східна Азія (20 %);

Росія та інші країни СНД.