🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Індія, Бангладеш, Непал, Бутан. Японія (конспект)

Південна Азія займає всього 4% території земної кулі, але тут проживає майже 20% населення світу. Перенаселеність загострює цілий ряд проблем регіону: бідність, відсталість, економічна залежність від інших країн, безробіття, неграмотність.

Найбільша країна регіону - Індія, належить до аграрно-індустріальним країнам, інші є аграрними. Сільське господарство має екстенсивний характер, йому притаманні багатоукладність і малоземелля селян. Провідною галуззю є рослинництво. Колоніальне минуле регіону проявляється в аграрно-сировинної спеціалізації регіону в МГРТ. Індія і Шрі-Ланка - найбільші в світі виробники та експортери чаю і спецій. На Бангладеш припадає 80% світового продажу джуту і джутових виробів, одну з найважливіших статей експорту Пакистану складає бавовна та вироби з нього.

Індія - один з лідерів серед країн, що розвиваються. Вона в числі лідерів з видобутку вугілля, виробництва мінеральних добрив, бавовняних тканин, тваринних і рослинних жирів, друге місце з видобутку залізної руди, виробництву електроенергії і цукру, третє - по виплавці сталі та видобутку марганцевої руди. Країна виробляє обладнання для АЕС, космічні апарати, комп'ютери і т.п. За обсягом ВНП Індія займає місце в першій десятці країн світу, тим не менше, за цим показником у розрахунку на душу населення - лише у другій сотні. Провідною галуззю індійської економіки залишається сільське господарство. Індія - країна стародавньої землеробської культури. В аграрному секторі зайнято 60% економічно активного населення. За обсягом сільськогосподарського виробництва держава займає четверте місце у світі. Вона одна з найбільших виробників чаю, арахісу, цукрового очерету, зернобобових, спецій. У територіальній структурі господарства Індії зберігається провідна роль чотирьох е.кономіческіх столиць (Мумбай, Колката, Ченнаї і Делі).

Індія - сама багатонаціональна країна світу. У ній, за деякими оцінками, налічується понад 500 народностей і племен, що говорять на 800 мовах і діалектах.

Регіон Південної Азії є досить привабливим для міжнародних туристів. Так у Непалі (на кордоні з Китаєм) знаходиться найвища вершина світу - г. Джомолунгма (Еверест). Багато цікавого запропонують туристам Індія, Бутан, Шрі-Ланка і Мальдіви.

Японія є високорозвиненою постіндустріальною країною, що займає провідні позиції у світі за економічною потужністю і за розмірами ВНП на одного жителя.

Японія має зручне економіко-географічне положення в центрі Азіатсько-Тихоокеанського регіону, який став одним з головних економічних центрів світу.

У Японії розвиті всі галузі сучасного господарства. У ньому поєднуються високоінтенсивні виробництва, які базуються на високих технологіях, і невиробнича сфера, зорієнтована на високі стандарти життя. У промисловості досягнуто високих рівні автоматизації, кібернетизації і роботизації виробництва, впровадження енерго-і ресурсозберігаючих технологій. Важливою рисою економіки Японії є співіснування великої кількості дрібних підприємств з концернами-гігантами. Шість основних промислово-фінансових груп контролюють практично всі сфери економічного життя країни.

У територіальній структурі господарства країни виділяється район високої концентрації промисловості на узбережжі Тихого океану (Тихоокеанський промисловий пояс) і Периферійна зона - узбережжя Японського моря. Обмеженість ресурсів власної сировини призвела до концентрації промислового виробництва в районах, найближчих до імпортного сировини (порти східного узбережжя Токіо, Йокогама, Осака і Кобе). Саме тут сформувався головний промисловий пояс країни, в якому виробляється до 90% промислової продукції. У Тихоокеанському промисловому поясі зосереджено близько 70% населення країни. Міські агломерації Тихоокеанського узбережжя (Токіо - Йокогама, Осака - Кобе - Кіото, Нагоя) і розташовані між ними міста утворили єдину систему міських поселень - найбільший у світі Токійський мегалополіс (Токайдо). У ньому проживає близько 60 млн чоловік.

Роль сільського господарства в економіці країни незначна. Воно дає менше трьох відсотків ВНП країни і забезпечує 70% потреб населення в продовольстві. Японія - найбільший у світі імпортер сільськогосподарської продукції. Головні галузі спеціалізації сільського господарства: рисосіяння, плодоовочівництво і рибальство. На північному сході та узбережжі Японського моря тягнеться так званий рисовий пояс. Японія веде рибний промисел у всіх районах Світового океану і є світовим лідером з вилову риби і морепродуктів.

У МГРТ Японія один зі світових фінансових центрів (15% прямих зарубіжних інвестицій світу), а також найбільший виробник продукції наукоємних високотехнологічних галузей (Sony, Panasonic, Toshiba). Японія - лідер виробництва автомобілів (Toyota, Lexus, Honda, Nissan, Subaru).