🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Біологічні ресурси (конспект)

Біологічні ресурси складаються з рослинних і тваринних ресурсів. Співвідношення між біомасами тваринного і рослинного світу показано на круговій діаграмі.

Рослинні ресурси представлені дикоростучими і культурними рослинами. Культурних рослин на земній кулі значно менше, ніж дикоростучих. На даній карті показано вісім осередків походження культурних рослин, які були виділені і досліджені академіком М.І. Вавиловим. По кожному з осередків наведено приклади культурних рослин, що походять з певної території.

Дикоростучі рослини, в основному, зосереджені в лісах і складають лісові ресурси. Ліси на земній кулі утворюють два пояси:

північний – ліси помірного і субтропічного кліматичних поясів, в яких переважають хвойні породи дерев;

південний – ліси субекваторіального та екваторіального поясів із листяними породами дерев.

Країни, які лежать поза межами лісових поясів, потерпають від нестачі лісових ресурсів.

Показником забезпеченості території лісовими ресурсами є лісистість (співвідношення між площею лісів і загальною площею, у відсотках) та запаси деревини. Середня лісистість земної кулі становить 30%. У Південній Америці цей показник сягає 52%, а в країнах Північної Африки та Перської затоки всього 1-5%.

Найбільші лісові масиви зосереджені в Росії, Канаді, Бразилії, США.

Площа лісів північного поясу зі середини XIX ст. суттєво не зменшилась, а от ліси південного поясу досить швидко зникають. Причинами спустошення зелених легень планети є підсічно-вогнева система землеробства, зростаючі об’єми експорту деревини і використання деревини як палива.