🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Водні ресурси (конспект)

Загальні запаси води на Землі становлять понад 1 387 млн км3, але з них тільки 2,5% складають прісні води суходолу (кругова діаграма). Склад прісних вод світу подано на циліндричній діаграмі. Реально придатними для використання є невелика частка води річок та прісних озер. Значна ж частина об’ємів прісної води знаходиться у малоосвоєних та важкодоступних районах.

Розподіл світових ресурсів прісної води є досить нерівномірним і залежить від географічного розташування території та природних умов.

Світові запаси прісної води не можуть бути збільшені, натомість споживання води постійно зростає, до того ж вода стає брудною і непридатною для використання. Тому на планеті вже існує проблема дефіциту прісної води. Водний дефіцит поки що має здебільшого регіональний характер. Його особливо відчувають в районах із посушливим кліматом, де забезпечення ресурсами повного річкового стоку на душу населення менше 5 тис. м3 на рік. Землеробство в цих районах можливе на поливних землях.

Шляхів вирішення проблеми водного дефіциту є декілька:

- зменшення витрат води в сільському господарстві;

-впровадження в промисловості маловодних та безводних технологій, замкнутого водопостачання (повторне використання відпрацьованої води);

- опріснення морської води, використання води айсбергів;

- спорудження водосховищ, які регулюють річковий стік.

У світі споруджено понад 60 тисяч водосховищ. Найбільші з них показані на карті. В Україні на Дніпрі зведено цілий каскад водосховищ, що супроводжували будівництва ГЕС. Утім, водосховища створюють і значні проблеми – змінюють русла річок, затоплюють родючі прибережні землі, змінюють клімат тощо.