🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Політична карта світу (конспект)

На політичній карті світу сьогодні ми можемо побачити, приблизно, 240 держав. Кожна з країн має свої Конституцію, державні символи: герб, прапор, гімн. У кожної держави своя столиця. 2006 року на карті  світу утворилася ще одна незалежна країна Чорногорія. Держави суттєво відрізняються за площею, кількістю населення, політичним ладом, рівнем економічного розвитку.

Найбільшою за площею країною світу є Росія, а найбільшою за чисельністю населення – Китай.

Найменшою за площею є Ватикан: територія цієї держави всього 0,44 кв. км (для порівняння, площа Києва понад 800 кв. км).

За рівнем економічного розвитку виділяють декілька типів країн. Провідну роль у світовій економіці відіграють економічно розвинуті країни. До них у першу чергу належать Сполучені Штати Америки, Японія, Німеччина, Франція, Велика Британія, Італія, Канада, Австралія. Значну роль у економіці світу відіграють середньорозвинуті країни: Туреччина, Бразилія, Аргентина, Іспанія, Південна Африка, Ізраїль та деякі країни-республіки колишнього Радянського Союзу.

З кожним роком дедалі більшої ваги у світі набувають Індія та особливо Китай, що демонструють в останні десятиліття вражаючі темпи розвитку. Більшість країн Африки, і значна частина країн Азії є слабо розвиненими і потребують допомоги розвинутих країн задля підвищення рівня економічного розвитку.