🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Лісова та деревообробна промисловість (конспект)

Лісова та деревообробна промисловість об'єднує заготівлю і переробку деревини та інших лісових ресурсів і складається з лісозаготівлі, деревообробки, целюлозно-паперової та лісохімічної галузей.

Як видно з карти, підприємства галузі зосереджені переважно в північних і західних регіонах держави, поблизу сировинної бази – лісів. Інші критерії розміщення підприємств – наявність електроенергії, води (целюлозно-паперові підприємства) та близькість ринків збуту (меблеві виробництва).З огляду на вищезазначене, цілком логічною є картина розміщення підприємств галузі. Лісозаготівля зосереджена в лісових районах Полісся та Карпат. Деревообробка (лісопильна, фанерна, меблева, виробництво ДСП, сірників) представлена у Львові, Дрогобичі, Костополі, Березному. Київ, Харків, Львів, Дніпропетровськ, Одеса, Чернівці мають потужні меблеві виробництва.

       Найбільші целюлозно-паперові підприємства розташовані в Жидачеві, Понінці, Малині, Дніпропетровську, Корюківці (папір), Рахові, Обухові (картон).

Лісохімічна промисловість є постачальником на ринок синтетичних смол, оцтової кислоти, скипидару та представлена підприємствами Сваляви та Коростеня.

       В Україні основні масиви лісу зосереджені в Карпатах, на Поліссі та в горах Криму. Лісистість території України становить трохи більше 14 %, а 9/10 всієї лісозаготівлі припадає на Карпати і Полісся.

Забезпеченість України власними лісовими ресурсами становить лише 25-30 %, тому понад 22 млн м3 деревини щороку завозять з-за кордону. Втім значні обсяги найбільш цінної деревини (переважно із Карпат) вивозяться за кордон.

       Забруднення навколишнього середовища, нераціональне використання відходів заготівлі деревини – основні проблеми галузі. Крім того, переважна частина лісових ресурсів України перебуває в державній власності, що, згідно із світовим досвідом, не є ефективним інструментом лісопромислового господарства. Разом з тим послаблення державою контролю за використанням лісових ресурсів тягне за собою тяжкі наслідки. Безконтрольне вирубування лісів стало причиною зсувів ґрунту, що спричинило тяжкі наслідки під час повені в західних регіонах держави літом 2008 року.