🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

10. Цікава прогулянка по місту (підручник)

Цікава прогулянка по місту                                                                                                 

 

Чи знаєте ви своє місто? Безперечно, ви вже були в Софійському соборі, Києво-Печерській лаврі, у День Києва відвідували Андріївський узвіз, Володимирську гірку та ще багато інших місць, що стали символами нашого міста. Але ж це не весь Київ.

 

 

 

 

 

 

 

Відчуйте себе туристами і погожим днем разом з батьками або друзями прогуляйтеся вулицями міста. Пам'ятники літературним персонажам – Проні Сєрковій і Свириду Голохвостову – з відомої п'єси М.Старицького «За двома зайцями» – ви побачите на Андріївському узвозі. Неподалік від них спробуйте вилікуватися від нежитю, доторкнувшись до «Носа» – персонажа відомої повісті М.В.Гоголя. Про повсякденне життя нашого міста можна багато дізнатися, відвідавши Музей однієї вулиці на Андріївському узвозі, 26. На вулиці Прорізній, 6 привітайте Паніковського, персонажа відомого сатиричного роману І. Ільфа і Є.Петрова «Золоте теля». Завітайте до музею «Стара аптека», що на Притисько-Микільській, 7.

 

  

 

Останнім часом популярним стало зводити пам'ятники видатним киянам не на традиційному постаменті, а так, як їх звикли бачити у житті. Таким ви побачите пам'ятник народному артисту України Миколі Яковченку, який полюбляв відпочивати зі своєю таксою в сквері поблизу театру ім. Івана Франка. Або архітекторові Владиславу Городецькому який за чашкою кави сидить у Пасажі на Хрещатику. До речі, саме він є творцем знаменитого «Будинку з химерами», що на вулиці Банковій. Ще одна химера – «горгуль» – оселилася на фасаді будинку по вулиці Житомирській, 8а. Щоб потрапити у світ казки, підійдіть до Театру ляльок, де біля входу вас привітають персонажі «Золотого ключика».

 

 

 

 

Усі примітні будівлі міста ви одночасно і в одному місці можете побачити в Гідропарку. Так-так, саме там зібрані макети найвідоміших споруд нашого міста.

З дещо незвичними скульптурами ви ознайомитеся на вулиці О.Гончара. Це київські студенти дали нове життя стовбурам старих дерев, перетворивши їх на чудернацькі фігури. І не забудьте зазирнути на Рейтарську, 9. Там у дворі живуть три велетенські ворони. Як розповідають жителі, ворони полюбляють їсти сосиски й імітувати автосигналізацію. Справжній пам'ятник братам нашим меншим можна побачити біля Золотих Воріт. Це відомий пам'ятник улюбленцю відвідувачів кафе навпроти коту Пантюші, що загинув під час пожежі. А от по вулиці Червонопартизанській біля будинку № 21 у ролі пам'ятки виступає звичайний дуб. Річ у тім, що він росте посеред проїжджої частини. На подвір'ї лікарні №15 по вулиці Г.Сковороди, 2 стоїть сонячний годинник, сконструйований викладачем Києво-Могилянської академії французом П'єром Брульйоном у XVIII ст.

 

 

 

Ось такі незвичні пам'ятники є в нашому місті. І вони теж є частинкою нашого життя, нашого повсякдення. Без них, мабуть, Київ втратив би свою привабливість.