🚚 🚁 Збираємо на пікап та ремонт дрона аутел

⛑ 🛡 🥾 Шоломи, форма, взуття

Релігії (конспект)

Релігія є важливою складовою духовного життя людства, значною мірою визначає формування ментальності і системи цінностей окремих народів, а також впливає на політичне та соціально-економічне становище цілих країн і регіонів.

Найбільш поширеними і впливовими релігіями в світі є християнство, іслам і буддизм. Їх називають світовими релігіями. Крім світових існують національні релігії, що є етнічними ознаками певних народів (індуїзм, іудаїзм, синтоїзм і т.п.).

Найбільш численним за кількістю віруючих є християнство, існуюче 2 тисячі років. Християнську віру сповідує майже третину населення планети, переважно в Європі, Америці та Австралії. Християнство ділиться на три течії: католицизм, православ'я і протестантизм. Нині 60% всіх християн світу - католики. Єдиним центром Католицької Церкви є Ватикан, де знаходиться постійна резиденція глави церкви - Папи Римського.

Православ'я - протягом християнства, що оформилася після поділу церков у 1054 році. У православній вірі немає єдиного центру, разом з тим існують автокефальні національні церкви, очолювані патріархами.

Серед прихильників протестантизму виділяються: лютерани, англіканці, баптисти, адвентисти, мормони і т.п.

Друга за кількістю віруючих і наймолодша світова релігія - іслам також не є однорідною. Прихильники ісламу (мусульмани) діляться на сунітів і шиїтів. Суніти, на відміну від шиїтів, поряд з Кораном - священною книгою ісламу - джерелом віри вважають Сунну - священне писання про пророка Мухаммеда.

Третя за кількістю віруючих світова релігія - буддизм об'єднує прихильників вузького шляху (хінаяни) і шанувальників великого шляху (махаяни).

Найбільшою за кількістю адептів серед національних релігій є індуїзм. Він існує понад 5 тисяч років і визнає багатобожжя. Серед головних богів індусів - Брахма, Шива, Вішну, Калі.

Іудаїзм виник у Палестині 4 тисяч років тому. Іудеї вірять в єдиного Бога, про який свідчили великі пророки у своїх одкровеннях. Свого часу ця віра дала початок християнству та ісламу.

Національної релігією китайців є конфуціанство і даосизм. Стародавні культи природи і предків у японців оформилися в сучасний синтоїзм.

Традиційні місцеві вірування, так звані примітивні релігії, сповідують аборигени Австралії, окремі племена Азії та Африки, індіанці Америки, народи півночі Росії.